Іноземні студенти про вивчення української мови

09 квітня 2024
Журналісти MISTOSUMY.com дослідили досвід студентів-іноземців СумДУ, які подолали мовний бар'єр і почали розмовляти українською. Разом зі старшою викладачкою кафедри МПІГ, завідувачкою ПВ ДМО Інною Левенок іноземні студенти - Алич Зюмрют (Туреччина) та Ал Бахлоуз Ал Вашак (Йорданія) – поділилися враженнями  про  вивчення української мови як іноземної. 

Тарас Шевченко – гордість нації та символ України: іноземні студенти долучилися до урочистостей з нагоди 210-ї річниці від Дня народження Великого Кобзаря

24 березня 2024
9 березня – особлива дата для українців. Щороку у цей день українці по всьому світу відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка – видатного українського поета, прозаїка, художника та громадського діяча. До урочистостей ушанування Великого Кобзаря, організованих на кафедрі мовної підготовки іноземних громадян, долучилися іноземні студенти – учасники гуртка «Нащадки Гіппократа» (керівник Пилипенко-Фріцак Н.А.).

Рідна, єдина, співуча, мово моя: студенти-іноземці відзначили Міжнародний день рідної мови

10 березня 2024
21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови – свято вшанування краси, величі та самобутності кожної мови, свято, покликане спонукати до захисту й розвитку мови кожного народу, що існує на планеті. На кафедрі мовної підготовки іноземних громадян стало вже доброю традицією проводити у цей день урочистості, спрямовані на підтримку та популяризацію мовного різноманіття серед іноземних студентів, складати шану кожній національній мові як найціннішому скарбу людини. Учасники студентського наукового об’єднання «Нащадки Гіппократа» (керівник Пилипенко-Фріцак Н.А) у режимі онлайн долучилися до святкового заходи, який став святом діалогу, дружби та поваги до національних мов.

Викладачка кафедри підвищила кваліфікацію в американському освітньому Центрі розвитку дітей та соціальних спільнот у штаті Массачусетс

26 лютого 2024
Старший викладач кафедри, кандидат педагогічних наук Аліна Чернякова була слухачем міжнародної спеціальної освітньої програми підвищення кваліфікації психолого-педагогічного напряму Course ECE220 «CHILD GROWTH AND DEVELOPMENT (Level up)».

Викладачка кафедри МПІГ опанувала основи штучного інтелекту та його практичного застосування

24 лютого 2024
Завдяки Всеукраїнській освітній платформі Ukraine Global Faculty, 12.02.2024 року старша викладачка кафедри Інна Левенок (PhD) скористалася можливістю взяти участь у воркшопі ''Using Generative Artificial Intelligence In Every Day Life".

Викладачі кафедри з метою налагодження міжнародного співробітництва та вивчення інноваційних освітніх технологій беруть активну участь у Міжнародній програмі мобільності ERASMUS + КА 1 з освітньою складовою. 

Так, у листопаді-грудні доцент кафедри МПІГ А. Чернякова взяла участь у тренінговому курсі «ReMeDy: Ready to mediate?», що організовувався з метою підвищення інноваційно-педагогічних компетенцій освітян, молодіжних працівників та тренерів (Mobility of Youth Workers and Educators), які спрямовують свою практичну роботу на навчання та виховання студентської молоді методам посередництва в рамках неформальної освіти. Навчання відбулося в Грузії (Руставі) за підтримки міжнародної програми Європейського Союзу ERASMUS+.

Курс базувався на неформальній методиці навчання у формі практичних вправ та проектного моделювання стратегій толерантної поведінки в умовах полікультурного середовища. Окрім участі у навчальному курсі в Грузії, усі учасники зобов’язані в подальшому проводити заходи на рівні громади і серед студентів під час занять в Україні.

Цілі та завдання тренінгу:

  • дослідити тему мультикультуралізму та міжкультурного діалогу;
  • з’ясувати причини різних типів конфліктів та можливі методи їх вирішення;
  • вивчити шляхи розв’язання спорів з особливим акцентом на медіацію;
  • навчитися навичкам ведення ефективних переговорів та посередництва в умовах інтернаціонального освітнього середовища;
  • налагодити партнерську взаємодію та співпрацю з різними освітніми та громадськими організаціями з розвитку проектів, пов’язаних із трансформацією конфлікту.

У тренінгу були задіяні учасники з різних країн: Вірменії, Азербайджану, Хорватії, Грузії, Греції, Італії, Молдови, Польщі, Іспанії, Російської Федерації, України.

Результати тренінгового курсу будуть висвітлені у публікаціях та методичні рекомендації будуть використано у процесі мовної підготовки іноземних студентів з метою налагодження успішної соціальної комунікації.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

Головний корпус (Г-802)

E-mail: [email protected]

Телефон: (0542) 68-44-09

Локації

При використанні матеріалів з сайту кафедри іназемних мов посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.