Журналісти MISTOSUMY.com дослідили досвід студентів-іноземців СумДУ, які подолали мовний бар'єр і почали розмовляти українською. Разом зі старшою викладачкою кафедри МПІГ, завідувачкою ПВ ДМО Інною Левенок іноземні студенти - Алич Зюмрют (Туреччина) та Ал Бахлоуз Ал Вашак (Йорданія) – поділилися враженнями  про  вивчення української мови як іноземної.

9 березня – особлива дата для українців. Щороку у цей день українці по всьому світу відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка – видатного українського поета, прозаїка, художника та громадського діяча. До урочистостей ушанування Великого Кобзаря, організованих на кафедрі мовної підготовки іноземних громадян, долучилися іноземні студенти – учасники гуртка «Нащадки Гіппократа» (керівник Пилипенко-Фріцак Н.А.).

21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови – свято вшанування краси, величі та самобутності кожної мови, свято, покликане спонукати до захисту й розвитку мови кожного народу, що існує на планеті.

На кафедрі мовної підготовки іноземних громадян стало вже доброю традицією проводити у цей день урочистості, спрямовані на підтримку та популяризацію мовного різноманіття серед іноземних студентів, складати шану кожній національній мові як найціннішому скарбу людини. Учасники студентського наукового об’єднання «Нащадки Гіппократа» (керівник Пилипенко-Фріцак Н.А) у режимі онлайн долучилися до святкового заходи, який став святом діалогу, дружби та поваги до національних мов.

Старший викладач кафедри, кандидат педагогічних наук Аліна Чернякова була слухачем міжнародної спеціальної освітньої програми підвищення кваліфікації психолого-педагогічного напряму Course ECE220 «CHILD GROWTH AND DEVELOPMENT (Level up)».

Завдяки Всеукраїнській освітній платформі Ukraine Global Faculty, 12.02.2024 року старша викладачка кафедри Інна Левенок (PhD) скористалася можливістю взяти участь у воркшопі ''Using Generative Artificial Intelligence In Every Day Life".

Стало доброю традицією проведення університетського конкурсу "Кращий викладач очима студентів". Підсумки конкурсу підбито - переможців визначено.

Про підсумки роботи наукового студентського об’єднання «Нащадки Гіппократа»

28 грудня 2023 року відбулося засідання наукового студентського об’єднання «Нащадки Гіппократа» (керівник Пилипенко-Фріцак Н.А.), на якому студенти та керівник підбили підсумки науково-дослідної роботи гуртківців за 2023 календарний рік.

Традиційно на початку січня кафедра звітує за результатами роботи за рік, що минув. 5 січня 2024 року завідувачка кафедри мовної підготовки іноземних громадян Ольга СИДОРЕНКО звітувала про роботу кафедри за 2023 рік.

Іноземні студенти першого курсу ННІ БІЕМ (гр. Е-32і) та підготовчого відділення (гр. ПВу-31) Департаменту міжнародної освіти відвідали бібліотеку СумДУ.

У рамках виконання освітньо-наукової міжнародної грантової програми  Модуль Жан Моне Erasmus+ «Європейські цінності міжкультурного діалогу в галузі освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи» («European values of intercultural dialogue in education: interdisciplinary and inclusive approaches» – EUROVALID)  студенти і студентки презентували дослідницькі проєкти з історії феміністичного руху.

22 листопада 2023  у Літературній вітальні бібліотеки СумДУ відбулася церемонія нагородження переможців літературного конкурсу "МОЯ АЛЬМА-МАТЕР". Інна Левенок (доктор філософії, ст. викладачка) взяла участь у конкурсі з авторським акровіршем "СумДУ, тобі 75 - це так поважно!", який увійшов до книги "Сумський державний університет: історія та сучасність" (видання четверте, перероб. 2023) і здобула  третє призове місце.

У контексті реалізації Модуля Жан Моне Erasmus+ «Європейські цінності міжкультурного діалогу в галузі освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи» («European values of intercultural dialogue in education: interdisciplinary and inclusive approaches» – EUROVALID), cтаршим викладачем кафедри мовної підготовки іноземних громадян Аліною Черняковою проводиться цикл занять присвячених формуванню толерантності в умовах інтеркультурного освітнього середовища.

Викладачка кафедри Інна Левенок (доктор філософії), здобула перемогу у номінації 6 ''Науковий гурток'' Всеукраїнського конкурсу ''Молодий вчений року-2022'' Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України з її авторським науковим гуртком ''Українськомовна хаб-лабораторія Ukr.Lang.Laboratory for foreign students'' у соціальній мережі Facebook, який функціонує у межах грантового проєкту ERASMUS+ Модуль Жан Моне «Європейські цінності міжкультурного діалогу в галузі освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи – EUROVALID».