04 червня 2018

22-23 травня 2018 року в СумДУ на базі кафедри мовної підготовки іноземних громадян відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Наукова спільнота студентів ХХI століття». Така подія на кафедрі відбувалася вперше.

У конференції взяли активну участь студенти та їх наукові керівники, які представляли не тільки наш університет, а й вищі навчальні заклади Республіки Білорусь та України, такі як Брестський державний університет ім. О. С. Пушкіна, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, Інститут культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, Сумський національний аграрний університет. Географія іноземних студентів, які заявили свої роботи на конференцію, дуже широка: Азербайджан, Ангола, Білорусь, Гана, Зімбабве, Індія, Йорданія, Кенія, Китай, Марокко, Монголія, Нігерія, Палестина, Туркменістан, Туреччина, Узбекистан.

З вітальним словом виступив директор Департаменту міжнародної освіти Сумського державного університету Божко М. О., який привітав усіх учасників конференції.У виступі він підкреслив, що процес навчання у вузі пов'язаний з наукою, де студентській науковій роботі відводиться особлива роль. Студентська наука – важлива складова предметної підготовки, розвитку професійних здібностей студентів. Це основа основ, від якої залежить розвиток науково-кадрового потенціалу. Божко М. О. зазначив, що в СумДУ науково-професійна робота ведеться не тільки на всіх стадіях навчального процесу, а й на всіх рівнях: кафедральному, факультетському, університетському.

Мета цієї конференції – залучення в науку студентської молоді, виховання у підростаючого покоління інтересу до нових наукових знань і відкриттів. Конференція –  це платформа для обмінудосвідом, дискусії та суперечки, що створює  живильне середовище, з якого виростають справжні молоді таланти. Заступник декана факультету іноземної філології та соціальних комунікацій з наукової роботи Євтушенко О. М. відзначила високий рівень студентської наукової роботи, яка проводиться на кафедрі, і побажала успіхів у роботі конференції.

Біденко Лариса Валентинівна, завідувач кафедри мовної підготовки іноземних громадян СумДУ, та  Шевцова Аліна Владленівна, заступник директора Департаменту міжнародної освіти СумДУ з навчальної роботи, привітали всіх учасників конференції й висловили впевненість у її плідній роботі.

У рамках конференції іноземні студенти презентували свої наукові досягнення, обговорювали проблеми навчальної та наукової роботи, спілкувалися. Учасники конференції отримали сертифікати, подарунки та масу позитивних емоцій. Особливо слід відзначити високий науковий рівень робіт і цікаві пізнавальні виступи таких студентів:

Яхьоєв Бобірмірзо, студент групи ЛС-430 4 курсу СумДУ, Узбекистан (наук. к.:Силка Алла Анатоліївна, канд. філол. наук, доцент). РЕЧЕЭТИКЕТНЫЕ ФОРМУЛЫ УСТАНОВЛЕНИЯ КОНТАКТА В РУССКОМ, УКРАИНСКОМ И УЗБЕКСКОМ ЯЗЫКАХ

Їгіт Юнус Емре, студент групи М-3 ПВ СумДУ, Туреччина (наук. к.: Кисельова Ганна Іванівна, ст. викладач). РАССКАЗ ПО АНАЛОГИИ

Іке Емрах, студент групи М3 ПВ СумДУ, Туреччина (наук. к.: Кисельова Ганна Іванівна, ст. викладач). ПО-РУССКИ ОБ АНТАЛИИ

Амарнатх,  студент групи МЦ.м-740 2 курсу СумДУ, Індія (наук. к.: Дядченко Ганна Вікторівна, канд. філол. наук, ст. викладач). PROBLEMS AND OPPORTUNITIES FOR YOUNGSTERS IN MODERN SOCIETY

Алсаєдахмед Махмуд М. І., студент групи ЛС-629 2 курсуСумДУ, Палестина (наук. к.: Кліпатська Юлія Олексіївна, викладач). ВОСТОК И ЗАПАД: НАЦИОНАЛЬНЫЕ ОТЛИЧИЯ

Мпофу Гуест Tiнофара, студент групи МЦ.м-740ан 2 курсу СумДУ, Зімбабве (наук. к.: Левенок Інна Сергіївна, викладач). UBUNTU: STEPPING TOWARDS THE REALIZATION OF MULTI-ETHNIC TOLERANCE

Прикрасив конференцію цікавий концерт, що готувався зусиллями іноземних студентів.

Захід пройшов на високому науковому рівні, і ми сподіваємося, що проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Наукова спільнота студентів ХХI століття» надалі стане традиційним.

Підготували Наталія Анатоліївна Пилипенко-Фріцак та Ольга Миколаївна Скварча, 30.05.2018