30 травня 2021

Важливою складовою навчальної діяльності студентів є науково-дослідна робота, участь у студентських конференціях, підготовка статей та доповідей. Онлайн-формат конференцій, який поширився під час карантинних обмежень, розширив географію країн, до наукових заходів у яких мають можливість долучитися іноземні студенти.

Такою подією стала Міжнародна студентська наукова конференція «Слово в языке, речи, тексте», яка відбулася 21-22 травня 2021 р. у Брестському державному університеті ім. О. С. Пушкіна (Brest State A. S. Pushkin University) на базі філологічного факультету. У роботі онлайн-конференції активну участь взяли іноземні студенти зі своїми науковими керівниками – викладачами кафедри.

Проблемне поле конференції охоплювало таки питання:

- слово й історико-культурний контекст;

- мовна одиниця у структурі та семантиці текста;

- слово в аспекті граматичного та методичного дослідженн;

- особове ім’я у номінативному, лінгвокультурологічному аспектах;

- переклад та інтерпретація художнього тексту.

Цікавими та самобутніми були доповіді, які представили наші молоді дослідники:

1) Мат Нур Ершан та Душабаєв Хузайфар Шавкат огли (наук. кер. доцент Біденко Л. В.), тема доповіді «Концепт "счастье" в турецком и узбекском языках (из опыта проведения ассоциативного эксперимента)»;

2) Матар Анас  (наук. кер. доцент Силка А. А.), тема доповіді «Способи творення української анатомічної термінології (у порівнянні з арабською)»;

3) Ал-Ріахнах Абед (наук. кер. доцент Силка А. А.), тема доповіді «Українсько-арабські міжмовні омоніми»;

4) Мірзазаде Санан Адиль Огли (наук. кер. доцент Ярова А.Г.), тема доповіді «Конкуренція номінацій у сучасному українському лексиконі»;

5) Амбаркулов Абдулахад Абдуллаєвич (наук. кер. ст. викл. Конек О. П.), тема доповіді «Національна картина світу в узбецьких пареміях»;

6) Массуму Ерік Еліас (наук. кер. канд. філол. наук., викл. Зайцева С. С.), тема доповіді «Влияние языка на межкультурное общение»;

7) Саммар Маджд А.Н. (наук. кер. ст. викл. Бурнос Є.Ю.), тема доповіді «Вивчення мовних одиниць із національно-культурним компонентом на заняттях з української мови як іноземної»;

8) Тунсер Енес Метин (наук. кер. канд. філол. наук., ст. викл. Дядченко Г.В.), тема доповіді «Концепт «одиночество» в новеллистике Огуза Атая»;

9) Ратхоре Харікант (наук. кер. викл. Пилипенко-Фріцак Н.А.), тема доповіді «Способы ономастической номинации женских сказочных героев (на материале русских народных волшебных сказок)».

Щиро дякуємо організаторам за можливість долучитися до наукової студентської конференції та сподіваємося на подальшу співпрацю. Нашим молодим дослідникам бажаємо творчого натхнення у подальших наукових пошуках.