Дата публікації:
10 листопада 2022
Кількість переглядів:
259
Поділитися:

У контексті реалізації Модуля Жан Моне міжнародної програми Еразмус+ з теми «Європейські цінності міжкультурного діалогу в освіті: міждисциплінарний та інклюзивний підходи» (EUROVALID) та у рамках проєкту «Національно-ціннісне та патріотичне виховання особистості у процесі мовної підготовки у системі інтернаціональної університетської освіти в умовах воєнного стану (онлайн формат)» викладачі кафедри Пилипенко-Фріцак Н.А. та Чернякова А. В. провели освітній захід «З Україною у серці», у якому узяли участь  іноземні студенти-учасники гуртка «Нащадки Гіппократа» (керівник Пилипенко-Фріцак Н. А.) та українські студенти. 

Через повномасштабне російське вторгнення на нашу землю більшість іноземних студентів вимушені були виїхати із міста, залишити Україну – країну, яка, за словами самих студенів, стала для них другою домівкою. Саме бажання висловити свою любов до України та підтримати у страшну годину, непохитна впевненість у перемогу нашої країни над ворогом об’єднали студентів, які приєдналися до заходу. З великим натхненням студенти долучилися до підготовки презентації «З Україною у серці»: розповіли про цікаві роки навчання у СумДУ, про знання, які отримали під час занять з мовної підготовки щодо культурної спадщини України та її європейське майбутнє, про любов та повагу до української мови, яку прищепили їм викладачі, висловили непохитну впевненість у перемозі українського народу над кривавим ворогом та у швидкій зустрічі з друзями та  викладачами у стінах рідного університету. «Дуже боляче бачити, як моя рідна Україна, в якій пройшли найкращі роки мого студентського життя, страждає від цієї підлої та жорстокої війни», – каже студентка 6 курсу  Саєд Мубаашера Ірфан (МЦ.м-737). Дівчину підтримали одногрупники: «Україна стала для нас другою Батьківщиною, – зазначає Шубхам Кумар (МЦ.м-737), – тому усі біди й негаразди відгукуються болем у нашому серці. Сьогодні громадяни різних країн світу підтримують українців, які виборюють свою свободу у жорстоких боях. Я вважаю, що ми теж патріоти, тому що любимо Україну та намагаємося підтримувати її й словом і ділом». Шубхам Джангид (МЦ.м-737) висловив подяку рідному університету, усім викладачам і зазначив: «Саме для мене одним із символів України є Сумський державний університет. Єдність у стінах університету допомагала мені емоційно зростати як людині, допомогла осягнути дійсно цінні речі для кожної людини». Студенти молодших курсів (Гавісіддаппа Карібасамма Гаанашрі (МЦ.м-129), Дуппала Сай Прітам (МЦ.м-129), Саін Джатін (МЦ.м-129) презентували доповіді про державні та національні символи України, підготували цікаві завдання вікторини.  Саєд Мубаашера Ірфан (МЦ.м-737) представила авторський вірш «Символи України». Українські студенти та студенти гр. МЦ.м-814 Аішварія, Анджалі Саіні та Абдул Равуф долучилися до підготовки інформації щодо героїчного сьогодення українського народу. «Я захоплююся мужністю та силою українського народу, – каже Абдул Равуф (МЦ.м-814). – Немає жодних сумнівів, що народ з таким незламним духом вистоїть та здобуде перемогу у війні. Бажаю перемоги та миру нашій прекрасній і любій Україні!».

Щиро дякуємо за освітній захід нашим колегам та усім студентам, які долучилися до події, за теплі слова любові до нашої країни!

При використанні матеріалів з сайту кафедри іназемних мов посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.