Дата публікації:
10 листопада 2022
Кількість переглядів:
479
Поділитися:

У контексті реалізації Модуля Жан Моне міжнародної програми Еразмус+ з теми «Європейські цінності міжкультурного діалогу в освіті: міждисциплінарний та інклюзивний підходи» (EUROVALID) та у рамках проєкту «Національно-ціннісне та патріотичне виховання особистості у процесі мовної підготовки у системі інтернаціональної університетської освіти в умовах воєнного стану (онлайн формат)» викладачі кафедри Пилипенко-Фріцак Н.А. та Чернякова А. В. провели освітній захід «З Україною у серці», у якому узяли участь  іноземні студенти-учасники гуртка «Нащадки Гіппократа» (керівник Пилипенко-Фріцак Н. А.) та українські студенти. 

Через повномасштабне російське вторгнення на нашу землю більшість іноземних студентів вимушені були виїхати із міста, залишити Україну – країну, яка, за словами самих студенів, стала для них другою домівкою. Саме бажання висловити свою любов до України та підтримати у страшну годину, непохитна впевненість у перемогу нашої країни над ворогом об’єднали студентів, які приєдналися до заходу. З великим натхненням студенти долучилися до підготовки презентації «З Україною у серці»: розповіли про цікаві роки навчання у СумДУ, про знання, які отримали під час занять з мовної підготовки щодо культурної спадщини України та її європейське майбутнє, про любов та повагу до української мови, яку прищепили їм викладачі, висловили непохитну впевненість у перемозі українського народу над кривавим ворогом та у швидкій зустрічі з друзями та  викладачами у стінах рідного університету. «Дуже боляче бачити, як моя рідна Україна, в якій пройшли найкращі роки мого студентського життя, страждає від цієї підлої та жорстокої війни», – каже студентка 6 курсу  Саєд Мубаашера Ірфан (МЦ.м-737). Дівчину підтримали одногрупники: «Україна стала для нас другою Батьківщиною, – зазначає Шубхам Кумар (МЦ.м-737), – тому усі біди й негаразди відгукуються болем у нашому серці. Сьогодні громадяни різних країн світу підтримують українців, які виборюють свою свободу у жорстоких боях. Я вважаю, що ми теж патріоти, тому що любимо Україну та намагаємося підтримувати її й словом і ділом». Шубхам Джангид (МЦ.м-737) висловив подяку рідному університету, усім викладачам і зазначив: «Саме для мене одним із символів України є Сумський державний університет. Єдність у стінах університету допомагала мені емоційно зростати як людині, допомогла осягнути дійсно цінні речі для кожної людини». Студенти молодших курсів (Гавісіддаппа Карібасамма Гаанашрі (МЦ.м-129), Дуппала Сай Прітам (МЦ.м-129), Саін Джатін (МЦ.м-129) презентували доповіді про державні та національні символи України, підготували цікаві завдання вікторини.  Саєд Мубаашера Ірфан (МЦ.м-737) представила авторський вірш «Символи України». Українські студенти та студенти гр. МЦ.м-814 Аішварія, Анджалі Саіні та Абдул Равуф долучилися до підготовки інформації щодо героїчного сьогодення українського народу. «Я захоплююся мужністю та силою українського народу, – каже Абдул Равуф (МЦ.м-814). – Немає жодних сумнівів, що народ з таким незламним духом вистоїть та здобуде перемогу у війні. Бажаю перемоги та миру нашій прекрасній і любій Україні!».

Щиро дякуємо за освітній захід нашим колегам та усім студентам, які долучилися до події, за теплі слова любові до нашої країни!

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

Головний корпус (Г-802)

E-mail: [email protected]

Телефон: (0542) 68-44-09

Локації

При використанні матеріалів з сайту кафедри мовної підготовки іноземних громадян посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.