Дата публікації:
09 січня 2023
Кількість переглядів:
50
Поділитися:

Війна в Україні є серйозним випробуванням для українського суспільства. Значна частина населення України, яка перебуває у прямому чи непрямому відношенні до військових дій, зіткнулася з травматизацією, що робить актуальною проблему пошуку найбільш ефективних психологічних підходів у роботі з людьми, зокрема зі студентською молоддю.

Доцент кафедри Чернякова Аліна Вікторівна долучилася до міжнародного грантового проєкту, стала учасницею методичного семінару-тренінгу «Робота з психологічною травмою під час війни» за підтримки Уряду Німеччини (м. Лейпциг) та міжнародної освітньої організації «European Ways». Проєкт був проведений з 19.12.2022 по 27.12.2022 р. в місті Пустомити, Львівської області.

У контексті міжнародного заходу проведено майстер-класи, воркшопи, вишколи з напрямів соціально-психологічної підтримки постраждалих від наслідків війни в Україні з таких напрямів: техніки по роботі з емоційним вигоранням та травмою "Акумулятор", "Пустеля", "Безпечне місце"; практики медіації інтервізійної групи; техніки першої психологічної допомоги постраждалим від насильства засобами тілесної терапії; методика роботи з психологічного відновлення в ситуації Посттравматичного стресового розладу (ПТСР) з дорослими та дітьми, використовуючи тілесні вправи, ігри, метафоричні карти.

Проєкт спрямований на підвищення кваліфікації освітян, психологів через обмін досвідом у галузі медіації, успішних практик щодо запобігання конфліктам, навчання діалогу, як підходу та інструменту для практики управління з метою підвищення соціальної згуртованості, пошуку порозуміння та згоди  в складних умовах громадянського суспільства України.

З метою дисемінації грантового проєкту Жан Моне "Європейські цінності міжкультурного діалогу в галузі освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи – EUROVALID", Аліною Черняковою  була підготовлена доповідь з теми "Міжкультурний діалог як інструмент підвищення соціальної згуртованості в умовах війни в Україні". У доповіді презентовано досвід роботи з жінками й дітьми у процесі евакуації за кордон на початку війни.

 

При використанні матеріалів з сайту кафедри іназемних мов посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.