31 травня 2016

14-15 квітня 2016 р на базі СумДПУ ім. А. С. Макаренка відбувалася Міжнародно-наукова конференція «Розвиток мислення у процесі формування професійної філологічної компетентності майбутнього вчителя».

14-15 квітня 2016 р на базі Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка відбувалася Міжнародно-наукова конференція «Розвиток мислення у процесі формування професійної філологічної компетентності майбутнього вчителя». Викладачі нашої кафедри узяли активну участь у ній (Біденко Л. В., Бурнос Є. Ю., Кліпатська Ю. О., Коньок О. П., Набок М. М., Пилипенко-Фріцак Н. А., Чернишова Т. Г.,Шевцова А. В.).

Наукова проблематика конференції була такою:

1. Лінгвістичне мислення особистості: способи та засоби його розвитку в навчальному процесі.
  2. Розвиток образного мислення засобами художньої літератури.
  3. Філологічний аналіз тексту як засіб формування професійної компетентності майбутнього вчителя.
  4. Сучасний підручник як джерело пізнання, розвитку та виховання  особистості учня.

На пленарному засіданні виступали науковці, лінгводидакти з України, Білорусі (Статівка В.І., Баландіна Н.Ф., Самонова О.М., Голобородько Є.П., Литвиненко Ф.М., Біденко Л.В.).

Цінним, на наш погляд, було засідання круглого столу «Автори сучасних підручників для загальноосвітніх шкіл», на якому виступали автори підручників – Статівка В.І., Давидюк Л.В., Мельник А.О., Самонова О.І., Баландіна Н.Ф. та викладачі російської мови та зарубіжної літератури.

Учасниками секційних засідань були зарубіжні та вітчизняні науковці.