Кандидат філологічних наук, доцент кафедри мовної підготовки іноземних громадян СумДУ.

У 1972 р. закінчила філологічний факультет СДПІ ім. А. С. Макаренка з відзнакою за кваліфікацією «учитель російської мови та літератури», у 1982 р. закінчила аспірантуру при кафедрі російської мови КДПУ ім. В. І. Вернадського та захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 10.02.01 – російська мова. У 1988 р. отримала звання доцента кафедри російської мови.

З 1972 р. по січень 1974 р. працювала вчителем російської мови та літератури у середній школі с. Дунаець Глухівського району Сумської області. З січня 1974 р. працювала на кафедрі російської мови СДПІ ім. А. С. Макаренка  лаборантом, з грудня 1974 р. асистентом, старшим викладачем, доцентом. З 1982 р. по 1987 р. була заступником  декана філологічного факультету СДПІ ім. А. С. Макаренка, а з 1995 р. по 2006 – зав. кафедри російської мови СДПІ ім. А. С. Макаренка. З 2007 р. – доцент кафедри мовної підготовки іноземних громадян і кафедри журналістики та філології СумДУ.  Має звання відмінника народної освіти (1994 р.).

• сфера історичної та порівняльної лексикології, етимології
  • методики викладання мовних дисциплін у вищій та середній школі

Викладає дисципліни:

Українська (російська) мова як іноземна

Основні наукові праці:

Навчальні посібники з грифом МОН:

1. Вступний курс з української мови для студентів-іноземців підготовчого відділення / за ред. Дегтярьової Т.О./ – 2-ге вид., випр. – Суми: Університетська книга, 2014. – 415 с. (Волкова О.М., Ворона Н.О., Голованенко Є.О. та ін.)