1.jpg — 27.54 kB

Програма Жана Моне – це одна з освітніх програм ЄС. Вона спрямована на розширення знань та обізнаності суспільства загалом і студентів зокрема з економічними, історичними, культурними та юридичними аспектами євроінтеграції. Жан Моне є французьким економістом і політиком. За свою європейську відданість здобув псевдонім «Батько Об’єднаної Європи». Жан Моне керував заснованим ним «Комітетом Сполучених Штатів Європи» (1955-1975 роки). Як європейський ідеолог, він говорив: «Європа ніколи не існувала. Її треба створювати».

У рамках Erasmus+ метою програми Жана Моне є посилення євроінтеграції через дослідження. До поширення ідей об’єднаної Європи активно залучаються заклади вищої освіти.

Імплементуючи програму Жана Моне, ЄС надає кошти університетам, неурядовим організаціям та асоціаціям на розробку і викладання євроінтеграційних курсів. Питання інтеграції активно досліджуються й обговорюються під час вузькоспеціальних заходів (літні школи, семінари, конференції тощо).

Україна бере участь в програмі Жана Моне з 2001 року. Найбільш популярними формами реалізації програми є «Кафедри», «Модулі» та «Центри досконалості». Модулі націлені на розробку і викладання курсів з питань ЄС та євроінтеграційних процесів. Кафедри створюють нові та модифікують чинні курси (водночас, проводяться відповідні лекції). Кафедральні грантоотримувачі стають професорами програми Жана Моне. Центри досконалості підтримують освітні підрозділи університетів, аналітичні структури й асоціації у впровадженні міждисциплінарних досліджень на тему євроінтеграції.

У межах програми Жана Моне кафедра мовної підготовки іноземних громадян виграла Модуль Жан Моне «Європейські цінності міжкультурного діалогу в галузі освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи» («European values of intercultural dialogue in education: interdisciplinary and inclusive approaches» – EUROVALID), номер 101085224.

 

 

 

 

 

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

Головний корпус (Г-802)

E-mail: [email protected]

Телефон: (0542) 68-44-09

Локації

При використанні матеріалів з сайту кафедри мовної підготовки іноземних громадян посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.