1.jpg — 27.54 kB

Стратегічним партнером у процесі інтеграції Сумського державного університету в єдиний науковий та освітній простір є програма ЕРАЗМУС+. Програма Європейського Союзу, що підтримує проєкт співпраці, партнерства, заходи й мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. Разом з понад 150 країнами світу, Україна є однією з країн-партнерів (Programme Countries) Програми Еразмус+. Країнами-членами (Partner Countries) Програми виступають 28 держав-членів ЄС, Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн, Туреччина та Македонія До складу програми Еразмус+ входить широке коло складових: Академічна мобільність, Проєкти співпраці, Підтримка реформ, Жан Моне, Молодь, Спорт.

Для програми ЄС Еразмус+ характерна співпраця закладів вищої освіти й інших інституцій всього світу, які активно пропагують Євроінтеграцію України та мають науковців з публікаціями за тематиками Європейських студій, досвіду вивчення ЄС задля його адаптації в Україні. Покриває всі сфери економіки, де важливо вивчати та досліджувати досвід ЄС для України.

Модуль «Європейські цінності міжкультурного діалогу в галузі освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи» має на меті сформувати сталі навички крос-культурної комунікації студентської молоді, що ґрунтуються на базових цінностях Європейського Союзу. Стратегічною науковою метою Модуля у контексті окресленої теми статті є створення європознавчого контенту, методологічних та організаційних засад навчальних програм шляхом впровадження європейських стандартів наукових студентських досліджень з теми імплементації європейських цінностей на заняттях з української мови, дисциплін соціально-гуманітарного циклу в Україні та формування інклюзивного дослідницького середовища. Модуль охоплює комплекс навчальної, методичної, наукової та організаційної роботи, передбачає використання інноваційних методів і форм навчання: інтерактивні лекції, семінари, майстер-класи, семінари на основі виконання певних завдань, самостійну роботу студентів.

Проєкт спрямований на реалізацію одного з ключових моментів соціальної інновації політики соціального згуртування ЄС – міжкультурного діалогу та соціальної рівноправної інклюзії. Від його впровадження в освітній процес соціальні переваги отримують: 1) представники освітніх мігрантів та меншин, які сильно відрізняються від загального суспільства, 2) суспільство загалом – оскільки полікультурна інклюзія сприятиме розбудові сталого громадянського суспільства, сприятиме поширенню євроінтеграційних процесів.

У межах програми Жана Моне кафедра мовної підготовки іноземних громадян виграла Модуль Жан Моне «Європейські цінності міжкультурного діалогу в галузі освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи» («European values of intercultural dialogue in education: interdisciplinary and inclusive approaches» – EUROVALID), номер 101085224.

Sydorenko.jpg — 143.09 kB

Ольга Павлівна Сидоренко


координаторка проєкту, завідувачка кафедри мовної

підготовки іноземних громадян,

доцент, к.пед.н.

 

 lebed.jpg — 25.96 kB  Chernyakovanew.jpg — 17.30 kB

Андрій Євгенійович Лебідь

член проєктної групи, професор кафедри психології,

політології та соціокультурних технологій,

д.філософ.н.

 

Аліна Вікторівна Чернякова

членкиня проєктної групи, тренерка, авторка ідеї проєкту,

заступниця завідувачки кафедри мовної підготовки

іноземних громадян з міжнародної грантової діяльності,

доцент, к.пед.н.

1) вивчити кращі європейські практики формування міжкультурного діалогу на засадах толерантності, рівності, поваги та запропонувати напрями їх запровадження в процес соціально-гуманітарної підготовки студентів;

2) розробити навчальні, методичні, просвітницькі матеріали про базові цінності Європейського Союзу та їх імплементацію в міжкультурний діалог на засадах міждисциплінарності та інклюзії;

3) сприяти усвідомленню студентами змісту базових цінностей Європейського Союзу та їхнього значення для розбудови стійкого громадянського суспільства під час аудиторної навчальної роботи (три елективні курси);

4) формувати стійкі навички соціальної інклюзії в умовах крос-культурної комунікації через неформальні освітні заходи, зокрема створення освітньої лабораторії, інтернаціональної літньої школи, наукових платформ, студій та хабів («Ukr.Lang.Laboratory for foreign students», International Summer School «Gender Equality in a Multicultural Educational Space: Best Practices for Developing Intercultural Tolerance among girls educational migrants, victims of gender-based violence», Educational science platform «EU Cross-Cultural Studies») та залучення громадських діячів, волонтерів, представників державного апарату до взаємодії;

5) стимулювати науково-дослідницьку діяльність студентів в межах європейських студій;

6) внести інновації в освітні програми для спеціальностей, які безпосередньо не вивчають студії ЄС (у сферах, що виходять за межі права, економіки та політичних наук) – запропонувати тематичні елективні курси.

7) поширювати досвід навчання ефективної крос-культурної комунікації в поліетнічному середовищі на засадах базових цінностей Європейського Союзу та залучати широку громадськість до проєкту шляхом організації різних заходів за участю міжнародних та вітчизняних фахівців, зокрема міжнародних науково-практичних конференцій, засідання круглого столу, вебінарів тощо.

Українськомовна хаб-лабораторія «Ukr.Lang.Laboratory for foreign students» у соціальній мережі Facebook

 

1.png — 120.04 kB

Сторінка лабораторії у Facebook 

 

Мета:  сприяти набуттю і розширенню знань іноземними студентами про українську мову, стимулювати до активної навчальної та позанавчальної діяльності на засадах міжетнічної взаємодії.

Основні напрями функціонування мовної хаб-лабораторії:

  • соціокультурний та культурно-просвітницький (реалізуються в залученні іноземних студентів до пізнання історії, культури України, українських міст, міста Суми та СумДУ зокрема через читання текстів; перегляд відеоматеріалів про українські свята, звичаї й традиції ; прослуховування подкастів із тем «Знайомство», «Слова вітання і прощання в українській мові» тощо; опрацювання українських ідіом, фразеологізмів; екскурсії, віртуальні екскурсії);
  • навчально-професійний (читання та обговорення текстів різних рівнів складності (адаптовані фрагменти статей, публікацій), професійно-орієнтовані тексти, ментальні карти, картки з української граматики, правопису, ресурси онлайн-словників української мови. Перегляд і обговорення відеоматеріалів на освітніх ютуб-каналах, фрагментів новин тощо);
  • дослідницький (пошук, аналіз інформації, підготовка та презентація проєктів, тез доповідей, статей, з метою участі у науково-освітніх та культурних заходах, організація крос-культурних круглих столів, воркшопів, дискусій, подолання мовних бар’єрів).

photo_Levenok.jpg — 174.93 kB

Левенок Інна Сергіївна

керівниця лабораторії, викладачка кафедри

мовної підготовки іноземних громадян, 

доктор філософії

 

 

 

Крос-культурні студії

2.jpg — 278.23 kB

 

У рамках реалізації завдань проєкту розроблено освітню онлайн-платформу "Крос-культурні студії" з метою інформування іноземних студентів про цінності, традиції, звичаї українського народу.

Завданням освітньої платформи є вивчення культурних традицій на заняттях з української мови як іноземної, налагодження міжкультурної взаємодії на засадах толерантності та поваги до культурних надбань представників різних національностей в умовах євроінтеграції.

Так, перше заняття освітньої платформи було присвячено великоднім традиціям України. 

Згідно з результатами конкурсу побажань українцям на Великодні свята переможницею стала аспірантка Юлія Бакай. 

 

Учасники гуртка «Нащадки Гіппократа» (керівник Пилипенко-Фріцак Н.А.) і студенти групи МЦ.м-825 долучилися до проєктної діяльності та провели освітній онлайн-захід з розвитку навичок міжкультурної комунікації й толерантності «Моя національна ідентичність: самобутність мови, культури, традицій», який став святом міжкультурного розуміння, подією, що дала можливість іноземним студентам дізнатися про культуру, традиції та історію країн, де проживають їхні однолітки, ближче познайомитися з неповторними маркерами української культури та історії, які формують національну самосвідомість українців.

 

Новини проєкту

Вітання з перемогою у Всеукраїнському конкурсі ''Молодий вчений року-2022'' Ради молодих вчених при МОН України

01 липня 2023
Викладачка кафедри Інна Левенок (доктор філософії), здобула перемогу у номінації 6 ''Науковий гурток'' Всеукраїнського конкурсу ''Молодий вчений року-2022'' Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України з її авторським науковим гуртком ''Українськомовна хаб-лабораторія Ukr.Lang.Laboratory for foreign students'' у соціальній мережі Facebook, який функціонує у межах грантового проєкту ERASMUS+ Модуль Жан Моне «Європейські цінності міжкультурного діалогу в галузі освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи – EUROVALID».

Підсумки VІ Всеукраїнської науково-практичної студентської онлайн-конференції «НАУКОВА СПІЛЬНОТА СТУДЕНТІВ ХХІ СТОЛІТТЯ»

26 червня 2023
08 червня 2023 року відбулася VІ Всеукраїнська науково-практична студентська онлайн-конференція «НАУКОВА СПІЛЬНОТА СТУДЕНТІВ ХХІ СТОЛІТТЯ».

Учасник хаб-лабораторії Ukr.Lang.Laboratory for foreign students зайняв ІІІ місце у конкурсі презентацій НН МІ СумДУ (керівник – Левенок І.С.)

20 травня 2023
Іноземні студенти, учасники українськомовної хаб-лабораторії Ukr.Lang.Laboratory for foreign students беруть активну участь у наукових заходах та конкурсах (нагадаємо, що українськомовна хаб-лабораторія Ukr.Lang.Laboratory for foreign students https://www.facebook.com/groups/2580388622284576/?ref=share у мережі Facebook функціонує у рамках грантового проєкту Еразмус+ Модуль Жан Моне «EUROVALID»).

Цілі сталого розвитку та європейські цінності в діяльності територіальних громад

26 квітня 2023
Цілі та завдання Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року є дорожньою картою для країн на шляху до процвітання. Порядок денний визначає основні напрями діяльності країн-підписантів для побудови суспільства процвітання щодо підвищення рівня соціальної стабільності в умовах невизначеності, ризиків та криз. Приєднавшись до Порядку денного сталого розвитку, країни-підписанти приєдналися до міжнародної коаліції держав-членів ООН з реалізації програм і стратегій сталого розвитку та глобального процесу забезпечення сталого розвитку. Відтак, розпочалася адаптація Цілей і завдань сталого розвитку з урахуванням національної та регіональної специфіки.

Освітня онлайн-платформа «Крос-культурні студії»

13 квітня 2023
У рамках реалізації завдань гранту Жан Моне Європейські цінності міжкультурного діалогу в галузі освіти: міждисциплінарний та інклюзивний підходи – EUROVALID розроблено освітню онлайн-платформу «Крос-культурні студії» з метою інформування іноземних студентів про цінності, традиції, звичаї українського народу.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

Головний корпус (Г-802)

E-mail: [email protected]

Телефон: (0542) 68-44-09

Локації

При використанні матеріалів з сайту кафедри іназемних мов посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.