Іноземні студенти про вивчення української мови

09 квітня 2024
Журналісти MISTOSUMY.com дослідили досвід студентів-іноземців СумДУ, які подолали мовний бар'єр і почали розмовляти українською. Разом зі старшою викладачкою кафедри МПІГ, завідувачкою ПВ ДМО Інною Левенок іноземні студенти - Алич Зюмрют (Туреччина) та Ал Бахлоуз Ал Вашак (Йорданія) – поділилися враженнями  про  вивчення української мови як іноземної. 

Тарас Шевченко – гордість нації та символ України: іноземні студенти долучилися до урочистостей з нагоди 210-ї річниці від Дня народження Великого Кобзаря

24 березня 2024
9 березня – особлива дата для українців. Щороку у цей день українці по всьому світу відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка – видатного українського поета, прозаїка, художника та громадського діяча. До урочистостей ушанування Великого Кобзаря, організованих на кафедрі мовної підготовки іноземних громадян, долучилися іноземні студенти – учасники гуртка «Нащадки Гіппократа» (керівник Пилипенко-Фріцак Н.А.).

Рідна, єдина, співуча, мово моя: студенти-іноземці відзначили Міжнародний день рідної мови

10 березня 2024
21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови – свято вшанування краси, величі та самобутності кожної мови, свято, покликане спонукати до захисту й розвитку мови кожного народу, що існує на планеті. На кафедрі мовної підготовки іноземних громадян стало вже доброю традицією проводити у цей день урочистості, спрямовані на підтримку та популяризацію мовного різноманіття серед іноземних студентів, складати шану кожній національній мові як найціннішому скарбу людини. Учасники студентського наукового об’єднання «Нащадки Гіппократа» (керівник Пилипенко-Фріцак Н.А) у режимі онлайн долучилися до святкового заходи, який став святом діалогу, дружби та поваги до національних мов.

Викладачка кафедри підвищила кваліфікацію в американському освітньому Центрі розвитку дітей та соціальних спільнот у штаті Массачусетс

26 лютого 2024
Старший викладач кафедри, кандидат педагогічних наук Аліна Чернякова була слухачем міжнародної спеціальної освітньої програми підвищення кваліфікації психолого-педагогічного напряму Course ECE220 «CHILD GROWTH AND DEVELOPMENT (Level up)».

Викладачка кафедри МПІГ опанувала основи штучного інтелекту та його практичного застосування

24 лютого 2024
Завдяки Всеукраїнській освітній платформі Ukraine Global Faculty, 12.02.2024 року старша викладачка кафедри Інна Левенок (PhD) скористалася можливістю взяти участь у воркшопі ''Using Generative Artificial Intelligence In Every Day Life".

Різдво Христове – одне з найважливіших християнських свят і державне свято в більш ніж у 100 країнах світу. Воно святкується на честь народження Ісуса Христа. У більшості країн християнського світу (католицького, протестантського та деяких православних церков) Різдво святкують 25 грудня відповідно до нового григоріанського календаря.

У православ'ї Різдво Христове святкується 7 січня. Незважаючи на певну схожість у святкуванні Різдва у країнах Європи і Америки, особливості різних культур і народів доповнюють його своїми неповторними барвами.

В Україні Різдво починають святкувати шостого січня, в Святий вечір. За столом прийнято збиратися всією сім'єю відразу ж після появи першої зірки в небі, яка символізує Віфлеємську зірку, що сповістила пастухів про народження Ісуса.

На столі обов'язково має бути дванадцять страв – на честь дванадцяти апостолів. Обов'язковою стравою є кутя, яка представляє собою пшеничну або рисову кашу, змішану з маком, родзинками, медом і горіхами, а також узвар – зварений із сухофруктів компот. Сьомого числа в гості ходять тільки до родичів.

У деяких регіонах України існує традиція прикрашати стіл Дідухом (снопом пшениці чи вівса спеціальної форми). Він символізує добробут в новому році. Як і в старовину, в сільських хатах багато сімей до Різдва підлогу покривають свіжим сіном, а стіл – соломою, на яку потім стелять скатертину і ставлять частування. Все це нагадує, що Ісус Христос народився не в царських палатах, а в овечому хліву і був покладений у ясла на солому.

Починаючи з вечора 6 січня, усюди ходять колядники з «Віфлеємською зіркою». На палиці закріплюється велика зірка з позолоченого паперу, палиця прикрашається ліхтариком, паперовими гірляндами, іноді іконою Різдва, Спасителя чи Божої Матері.

Вранці 7 січня вся родина або кілька представників йдуть до церкви на святкову молитву. Повертаючись з церкви, люди радо вітаються: «Христос народився!» Їм відповідають: «Славімо його!».

Давнім різдвяним звичаєм в Україні було ходіння з вертепом. Вертеп – це невеликий короб, що зображує печеру, де, за переказами, народився Христос. Цей короб – мініатюрний ляльковий театр, в якому народні умільці грають цілі вистави на тему Різдва.

Незважаючи на особливості традицій святкування Різдва у різних народів, в даний час практично всіх їх об'єднують деякі загальні символи. До них відносяться і традиція дарувати на Різдво подарунки, і обов'язковий персонаж свята – Санта-Клаус (у нас Дід Мороз), і різдвяна ялинка, прикрашена іграшками та гірляндами. Практично повсюдно на Різдво вішають святкові вінки і дзвіночки, а також запалюють різдвяні свічки. У це світле свято все люди славлять Христа, вітають один одного: «Христос народився!», а рідним і близьким надсилають різдвяні листівки.

Сумський державний унiверситет,
вул. Харківська, 116, м. Суми, Україна, 40007,

Головний корпус (Г-802)

E-mail: [email protected]

Телефон: (0542) 68-44-09

Локації

При використанні матеріалів з сайту кафедри іназемних мов посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.