Картинки по запросу "міжнародна діяльність"Кафедра мовної підготовки іноземних громадян співпрацює з багатьма навчальними закладами інших країн, бере активну участь у міжнародних програмах, спрямованих на інтеграцію до європейського освітнього простору.

З 2011 року ведеться співпраця кафедри мовної підготовки іноземних громадян з кафедрою загального та російського мовознавства Брестського державного університету імені О. С. Пушкіна (Білорусь) в рамках укладеного договору про міжнародне співробітництво. Викладачі кафедри протягом багатьох років беруть участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Слов’янські мови: системно-описовий і соціокультурний аспекти дослідження» (Брест, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019 р.р.), проходять наукове стажування в БДУ, готують доповіді студентів на Міжнародну студентську науково-практичну конференцію «Слово в мові, мовленні, тексті», яка щорічно відбувається в Бресті.

В свою чергу викладачі кафедри загального та російського мовознавства БДУ імені О. С. Пушкіна в режимі онлайн виступають з доповідями на Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми навчання іноземних студентів на сучасному етапі», яку систематично проводить кафедра мовної підготовки іноземних громадян СумДУ, публікують статті у збірнику наукових праць «Мова, історія, культура у лінгвокомунікативному просторі». Студенти з Бреста є учасниками студентських науково-практичних конференцій СумДУ «Наукова спільнота студентів ХХІ століття».

У 2016 році продовжено співпрацю кафедри мовної підготовки іноземних громадян з кафедрою російської мови та методики її викладання Бакинського слов’янського університету (Азербайджан).

Викладачі кафедри активно розвивають індивідуальні міжнародні контакти. Доцент Набок М. М. підтримує зв’язки з науковцями з Інституту славістики Опольського університету (Польща), Білостоцького державного університету (Польща), Уппсальского университету (Швеція), Університету Людвіга-Максиміліана (Німеччина). Доцент Силка А. А. співпрацює з колегами з Вітебського державного університету ім. П. М. Машерова (Білорусь), Університету ім. Костянтина Філософа (Словаччина), Університету Казимира Великого (Польща). Доцент Чернякова А. В. – з представниками освітньої громадської організації «EduEra» (Словаччина), яка працює за підтримки ЄС в межах реалізації програми «Erasmus+ international mobility»; представниками національної агенції Австрії програми Erasmus+.

Свої наукові здобутки члени кафедри представляють за кордоном. Так, протягом останніх років статті Біденко Л. В., Дегтярьової Т. О., Дядченко Г. В., Волкової О. М., Завгороднього В. А., Кліпатська Ю. О., Коньок О. П., Набок М. М., Німенко Н. А., Силки А. А., Шевцової А. В. були опубліковані в США, Канаді, Угорщині, Чехії, Казахстані, Білорусі, Болгарії, Польщі, Німеччині, Молдові.

У 2017-2019 роках кафедра мовної підготовки іноземних громадян знайшла міжнародних партнерів серед навчальних закладів Європи. У межах співпраці з Університетом ім. Яна Євангеліста Пуркіне (Чехія), Білостоцьким університетом (Польща), Національним агентством Словаччини за програмою ERASMUS+KA1 доцент кафедри Чернякова А. В. брала участь у наукових конференціях, підвищеннях кваліфікації. Доцент кафедри Казанджиєва М. С. та старший викладач Роденко А. В. отримали новий досвід і поділилися власними здобутками під час проходження програми академічної мобільності в Празькому економічному університеті.

 

Кафедри має певні здобутки в галузі міжнародної діяльності та забезпеченні академічної мобільності викладачів за 2020 рік

Протягом року викладачі кафедри брали активну участь у Міжнародних вебінарах, нарадах, семінарах та тренінгах. Зокрема, у червні 2020 року доцент кафедри Набок М. М. взяла участь у вебінарах  щодо удосконалення та пошуку співпраці у галузі мовознавства з провідними закладами освіти: «Indeksowanie czasopism naukowych i zwiększanie ich wpływu oraz rozpoznawalności Krzysztof Szymański, Katarzyna Gaca-Zając, Bartłomiej - Więckowski Czy poszukujecie sposobów na udoskonalenie swojego czasopisma naukowego? Jakie obszary chcecie ulepszyć i z jakimi wyzwaniami się zmierzacie? -Czy macie..» (Jul 14 2020),  вебінар «Пошук інформації у Scopus» (Jul 10 2020), вебінар «Знайомство зі Scopus» (Jul 02 2020).

Викладач кафедри Пилипенко-Фріцак Н. А. успішно завершила онлайн курс «Вступ до психології», наданий Єльським університетом на освітній платформі Coursera (Introduction to Psychology an online non-credit course authorized by Yale University and offered through Coursera) та отримала сертифікат (14.04.2020) .

Продовжується робота щодо встановлення партнерства та співробітництва з провідними міжнародними організаціями та  закладами освіти. У 2020 році підписано угоду з Польською фундацією «Інститут Міжнародного Академічного та Наукового Співробітництва», встановлено міжнародне партнерство з ГО «Ла Страда-Україна». Продовжується тісна співпраця з науковцями  кафедри загального мовознавства Брестського державного університету (Білорусь).

Викладачі взяли участь у тренінгах «Протидія ґендерно зумовленому насильству, в тому числі домашньому насильству: чому це важливо та як мобілізувати діяльність в цьому напрямі» за підтримки Уряду Канади та «Запобігання етнічної дискримінації серед студенток в умовах інтеркультурної освіти» (Проєкт «Голос жінок і лідерство – Україна», який впроваджує Український Жіночий Фонд).

Доцент Ярова А. Г. є членом міжнародної іноземної академії (Towarzystwo Rozwijania Kontaktow Polsko-Ukrainskich «KONTAKT» 44-100, Gliwice, ul. Jagiellonska 21). Доцент Чернякова А. В. отримала сертифікат міжнародного центру CUHZ-VHL5-ZCBP-1LGM.

Викладачі кафедри є виконавцями міжнародних та індивідуальних грантів. Цього року Ярова А.Г. є виконавцем як міжнародного гранту «Моніторинг оцінювання якості контенту в регіональних ЗМІ та онлайн виданнях. Інститут демократії Пилипи Орлика за підтримки «У-Медіа» Інтерньюз /USAID», так і індивідуального гранту «Підготовка  статті з проблеми дистанційного навчання в Україні від Медійної програми в Україні та Інституту демократії Пилипа Орлика».

 

Міжнародний освітній проект за участю викладачів «Українська освіта в Канаді: нові реалії» ( National Conference for Ukrainian Educators )

16 травня 2021 року доцент кафедри мовної підготовки іноземних громадян Аліна Вікторівна Чернякова взяла участь у міжнародному освітньому проекті з науковою складовою за участю зарубіжних та українських освітян «Українська освіта в Канаді: нові реалії» ( National Conference for Ukrainian Educators ), що цьогоріч відбувалася в онлайн-форматі. Це була одна із наймасштабніших подій року в українському освітньому просторі, яка зібрала учасників із 25 країн світу.
У контексті освітнього проекту презентовано інноваційні технології навчально-виховної роботи з освітніми мігрантами в умовах полікультурного освітнього середовища, які пілотуються на кафедрі у процесі мовної та соціокультурної підготовки. Черняковою А. В. підготовлено презентацію найкращих практик з теми «Крос-культурні студії як інструмент соціальної інтеграції іноземних студентів в умовах багатонаціонального освітнього середовища».
Дякуємо організаторам, доповідачам і презенторам за подаровану розкіш змістовного фахового спілкування, можливість представити наші напрацювання та сподіваємося на наступну зустріч і співробітництво у проектах міжнародних та академічних обмінів.

                    

При використанні матеріалів з сайту кафедри іназемних мов посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.