02 травня 2023

20 квітня 2023 року викладачка кафедри Пилипенко-Фріцак Н. А. долучилася до роботи науково-практичного семінару «Ethics and Practitioner Research», який організувала Британська асоціація освітніх досліджень.

Роботу семінару відкрили модератори події, науковці-дослідники: доктор Клер Тайсон (Claire Tyson, Dr. Teacher Researcher at Homewood School and Sixth Form Centre), доктор Емма Тейлор (Emma Taylor, Dr. LSE Fellow at London School of Economics & Political Science) та доктор Джойс Чен (Joyce Chen, Dr. Further Education Lecturer and Teacher Educator at The College of West Anglia), які привітали доповідачів та усіх гостей семінару й окреслили актуальність і мету заходу. Спікери зазначили, що академічна етика є основою розвитку наукових досліджень; прагнення до нового виміру академічної культури, утвердження цінностей, норм, традицій та практик, що складають моральне ядро практичних наукових досліджень, мають поділяти усі академічні спільноти. Клер Тайсон нагадала про рекомендації BERA з етики досліджень та  підкреслила, що саме цей семінар є можливістю обговорити, як основні принципи згаданих рекомендацій слід застосувати під час власних досліджень в освітньому середовищі.

Учасники семінару мали змогу прослухати доповіді відомих дослідників, узяти участь в обговоренні, поставити запитання доповідачам, поділитися власними думками та ідеями. Професор Сара Парсонс (Sarah Parsons, Professor.  Professor of Autism and Inclusion at University of Southampton ) у доповіді  «Some ethical challenges of doing participatory ‘voice’ research with children with SEND in schools» представила підхід до дослідження зі студентами SEND та практику спільного голосування. Доктор Елізабет Гідсон (Elizabeth Hidson, Dr. Senior Lecturer at University of Sunderland) поділилася  цікавим власним досвідом щодо міжнародної підготовки вчителів та етичними дилемами, які можуть виникнути в цьому контексті, представивши роботу «The ethics of school-based research during international initial teacher training placements». Професор Домінік Вайз  (Dominic Wyse, Professor. Professor of Institute of Education, UCL’s Faculty of Education and Society) презентував дослідницький проєкт «Keynote lecture: Ethics in School-Based Research Ethics and Experimental Trials: The Grammar and Writing Research Project» та поділився роздумами щодо наукової етики та роли викладачів під час навчання граматики та письма. Доктор Ліза-Марія Мюллер (Lisa-Maria Müller, Dr. Head of Research at Chartered College of Teaching) розповіла про вдосконалення своєї дослідницької роботи й створення з цією метою власної комісії з дослідницької етики, представила проєкт та результати роботи комісії у презентації «The establishment of our ethics panel at the CCT».

Підбиваючи підсумки роботи семінару, головуючи ще раз підкреслили головну тезу заходу: «Дотримання етичних принципів у науці позитивно впливає на результати наукових досліджень, оскільки це забезпечує професійну чесність, правильність використання різних методів, і сприяє більш відкритому та творчому співробітництву між вченими».

Дякуємо організаторам науково-практичного семінару «Ethics and Practitioner Research» за можливість долучитися до події та сподіваємося на нові зустрічі!