Дата публікації:
23 лютого 2022
Кількість переглядів:
270
Поділитися:

Слухачі підготовчого відділення (разом з викладачами групи ПВа-12 Ганною Дядченко, ПВу-13 Інною Левенок), учасники гуртка "PF.Lang.Laboratory" (керівник Інна Левенок), долучилися до святкування Міжнародного Дня рідної мови.

Міжнародний день рідної мови або Міжнародний день материнської мови (англ. Mother Language Day) - починаючи з 2000 року відзначають 21 лютого. Про " підтримку мовного і культурного розмаїття та багатомовності" було оголошено на ХХХ сесії генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня - 17 листопада 1999 року в Парижі. ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної належності людини, вивчення іноземних мов і багатомовність - це ключі до взаєморозуміння, толерантності, міжнаціональної дружби та емпатії.

Слухачі підготували презентацію про цікаві факти мов народів світу, читали вірші, брали участь в інтелектуальній грі "Вгадай яка мова'', згадували прислів'я і приказки про мову, створили плакат.

Іноземні слухачі підготовчого відділення діляться враженнями від свята. Староста групи ПВу-13 Ал Бахлоуз Ал Вашак (Йорданія) зазначає: ''Моя рідна мова - арабська, але я добре знаю англійську. На підготовчому відділенні я вивчаю українську мову. Це дуже гарна мова. Це свято дало можливість порівняти мою рідну арабську мову з українською. Наприклад, мені було цікаво розказати моїм друзям чим відрізняється арабська мова від української: у моїй рідній мові немає голосних, немає літери ''П'' (посміхається), але багато слів науки математики прийшли саме з арабської мови в українську".

Мохамед Мусса, який приїхав з Коморських островів, вже непогано говорить українською, хоча його рідні мови коморська і французька. Він прагне вивчати англійську мову. Його нові друзі з підготовчого відділення допомагають йому у цьому. Мохамед впевнений, що інтернаціональна дружба - це важливо, а знання іноземних мов допомагає відкрити нові можливості для навчання.

Слухачі ПВ, які приїхали з Танзанії (Нсато Карен, Мванііка Шерон, Кабанівані Умар та Акіу Кіроія) радо презентували свою рідну мову - суахілі.

Алич Зюмрют з Туреччини познайомила усих присутніх на святі з турецькою мовою і презентувала найдовше слово із 70 букв. Зюмрют каже, що дуже хоче навчитися швидко і правильно розмовляти українською.

Усі учасники отримали задоволення від спілкування та пізнання англійської, французької, арабської, турецької, туркменської, коморської, мови суахілі та лінгале.

При використанні матеріалів з сайту кафедри іназемних мов посилання на ресурс обов'язкове.

All Rights Reserved.